Lowlanders Białystok zagrają pierwszy mecz w sezonie PFL1 2024

3 miesiące temu | 05.04.2024, 11:12
Lowlanders Białystok zagrają pierwszy mecz w sezonie PFL1 2024

10. sezon Lowlanders Białystok w najwyższej klasie rozgrywkowej w futbolu amerykańskim rozpocznie się już w najbliższą niedzielę 7 kwietnia. Drużyna z Białegostoku, Mistrz Polski w sezonie 2023, zagra na wyjeździe z ubiegłorocznym Wicemistrzem - Silesią Rebels Katowice.

Na ławce trenerskiej ponownie zobaczymy Chucka Hawthorna, dla którego będzie to trzeci sezon w Lowlanders z tą jednak różnicą, że w poprzednich latach pełnił on funkcję koordynatora defensywy, a od tego sezonu jest on trenerem głównym. Formacją defensywną będzie zarządzał Brad Lind, dla którego będzie to debiut w polskiej lidze. Grono trenerów uzupełniają legendy białostockiego klubu: Damian Kołpak (atak), Tomasz Żukowski (obrona) oraz Damian Wesołowski (obrona), który jako jedyny będzie łączył obowiązki zawodnika z trenowaniem.  

Kolejny sezon przed nami i po raz kolejny ten sam plan, czyli obrona mistrzowskiego tytułu. W tym roku mamy dużo zmian jeśli chodzi o skład. Eryk Paszkiewicz i Maciej Jabłoński dostali propozycję gry w Panthers Wrocław w lidze europejskiej, Krzysztof Nosow i Jędrzej Śmigielski wrócili do Warsaw Eagles, a kilku weteranów zawiesiło lub zakończyło kariery. Po raz pierwszy od 2015 roku nie dokonaliśmy transferów z polskiej ligi i postanowiliśmy uzupełnić skład naszą lokalną młodzieżą. Średnia wieku drużyny to 22,7 przy prawie 60 osobach, z czego 87% to wychowankowie. Oczywiście nie mówimy ostatniego słowa, jeśli chodzi o uzupełnienie drużyny, ale w odczuciu trenerów mamy grupę z potencjałem i trzeba dawać szansę gry chłopakom, którzy się tu wychowali i zdobywali medale Mistrzostw Polski juniorów." - powiedział Piotr Morko, prezes zarządu Lowlanders Białystok  Szansę debiutu w drużynie seniorów otrzymali między innymi: Kornel Dąbrowski, Łukasz Kondzior, Wiktor Wróblewski, Jakub Kuczyński, Jakub Kędzior, Krzysztof Rusel, Franciszek Grabowski, Piotr Rzońca, Michał Zakrzewski oraz wracający po przerwie od treningów Piotr Mazur, Michał Olszewski czy Daniel Rzepnicki, którzy wychowywali się pod okiem Mikołaja Pawlaczyka, Damian Kołpaka i Tomasza Żukowskiego. Do Katowic pojedzie także debiutujący w futbolu Mateusz Młynarczyk oraz dwóch zawodników z USA - Cameron Yowell oraz Keenan Kaluahine-Arroyo, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali drużynę Tychy Falcons.  


- Jestem niesamowicie podekscytowany rozpoczęciem sezonu. Nasza drużyna naprawdę nie może się doczekać, aby stanąć na przeciwko zawodnikom z Katowic, szczególnie, że będzie to rewanż za zeszłoroczny finał Mistrzostw Polski. Oczekuję, że wyjdziemy i zagramy na poziomie, który jesteśmy zdolni osiągnąć, czyli na poziomie mistrzowskim. Rebelianci są godnym przeciwnikiem i na pewno będzie to ciekawe i emocjonujące spotkanie! - powiedział Cameron Yowell, nowy rozgrywający Lowlanders Białystok  

Oprócz Lowlanders i Rebels w pierwszej lidze zobaczymy także Kraków Kings, Jaguars Kąty Wrocławskie oraz drużyny z Warszawy - Eagles i Mets.

Mecz 1. kolejki rozpocznie się w niedzielę, 7 kwietnia o godzinie 15.00 w Katowicach. Transmisja z tego meczu na kanale Youtube Polskiej Futbol Ligi: 

  

Źródło: Biuro Prasowe Lowlanders Białystok
Zdjęcia: Kamil Timoszuk / Sportpstryk

Udostępnij