home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Lowlanders jadą do Warszawy po drugie zwycięstwo w lidze

1 rok temu | 07.05.2021, 14:35
Lowlanders jadą do Warszawy po drugie zwycięstwo w lidze

Na otwarcie sezonu drużyna Lowlanders Białystok nie bez problemów pokonała zespół Warsaw Mets.

Po dość jednostronnej pierwszej połowie w drugiej, goście doszli na chwilę do głosu i zrobiło się nerwowo. Końcówka należała jednak do gospodarzy i po przyłożeniach Królewskiego i Polaka zakończyło się wynikiem 26:12.

Pierwszy mecz to zawsze wiele znaków zapytania. Nie wiedzieliśmy jak zagrają nasi młodzi zawodnicy i gracze z zagranicy. Finalnie udało się nam mecz wygrać i byliśmy zespołem wyraźnie lepszym. Co prawda wypadł nam w meczu Derrick Evans, ale Marcin Wojtulewicz sprostał wyzwaniu i dowieźliśmy korzystny wynik do końca meczu. Jestem bardzo zadowolony z postawy młodych zawodników, którzy zagrali bardzo dobre zawody, dzięki czemu z optymizmem patrzę na kolejne spotkanie. Mamy cały czas okres zgrywania się ze sobą i na pewno kilku zmienników dostanie szansę w najbliższych spotkaniach. - powiedział Piotr Morko, prezes Lowlanders

Eryk Mąkowski

Drużyna z Białegostoku zagra z Warsaw Eagles po raz pierwszy od 4 lat, kiedy to wygrali w Białymstoku 12:7. W składzie białostoczan jest 10 zawodników, którzy pamiętają tamte widowisko i większość z nich ponownie zagra przeciwko rywalom. Wartym uwagi jest fakt, że Konrad Paszkiewicz, Piotr Pamulak oraz Daniel Tarnawski grali wtedy w barwach warszawskich orłów, a dziś reprezentują barwy drużyny z Białegostoku. Dla Daniela Tarnawskiego będzie to 4. sezon w barwach Lowlanders i pierwszy mecz w tym sezonie.

Pierwszy mecz nie zrobił na mnie wrażenia i podszedłem do niego jak do każdego innego meczu o Mistrzostwo. Trenerzy Baker i Wahlstrom zrobili na mnie pozytywne wrażenie, zimna krew i opanowanie to są cechy bardzo dobrych szkoleniowców. Odnośnie meczu z Eagles to bardzo się cieszę, że kolejny rok zagramy z Danielem ramię w ramię. Gram z nim od bardzo dawna i w pierwszym meczu czułem się troszkę jakbym był kontuzjowany. Wyraźnie czegoś mi brakowało. Na szczęście przeciwko Eagles będzie jak dawniej  i ponownie będziemy tworzyć zgrany unit.  - powiedział defensywny liniowy, Damian Wesołowski

W meczu przeciwko Eagles nie zobaczymy natomiast Sebastiana Kojkoła (kontuzja) oraz Konrada Paszkiewicza (sprawy osobiste), pod znakiem zapytania stoi występ Derricka Evansa, który także w pierwszym meczu nabawił się niegroźnego urazu.

Konrad Paszkiewicz

- Chłopaki są pod bardzo dobrą opieką naszej fizjo Emilki i dochodzą do pełni zdrowia. Jeśli chodzi o Derricka uraz okazał się niegroźny, ale to trenerzy zdecydują czy zagra. Prawdopodobny wydaje się wariant z Marcinem Wojtulewiczem na rozegraniu, który pokazał, że ma silną psychikę i bez tremy wszedł w mecz. Na linii wznowienia będzie miał dodatkowe wsparcie od Igora Bayara, który zadebiutuje w tym meczu, więc mam nadzieję, uniesie ciężar gry i wygramy - zakończył Morko.

Drużyna ze stolicy pierwsze dwa mecze przegrała dość wysoko 41:3 z Tychy Falcons i 49:7 z Bydgoszcz Archers i zajmuje ostatnie, siódme miejsce w lidze. Mecz odbędzie się w sobotę 8.05.2021 roku w Ząbkach o godzinie 20.15.

Transmisja z meczu na kanale Youtube:

Transmisja na żywo 20.00

Źródło: Biuro Prasowe Lowlanders Białystok

Udostępnij