5. kolejka PFL1: Czas na rewanż za porażkę na inaugurację sezonu

2 miesiące temu | 17.05.2024, 00:34
5. kolejka PFL1: Czas na rewanż za porażkę na inaugurację sezonu

18 maja, w sobotę o godzinie 18.00 Lowlanders Białystok podejmą w Białymstoku drużynę Silesii Rebels Katowice w ramach 5. kolejki Polskiej Futbol Ligi. Będzie to okazja do zrewanżowania się Ślązakom za porażkę na inaugurację rozgrywek 19 do 30.

Białystok, sobota wieczór, idealna pogoda, mecz futbolu, rewanż za porażkę w pierwszej kolejce i mam nadzieję, że spora rzesza wspierających nas kibiców. Tak wygląda idealny plan na 5. kolejkę PFL1. Jesteśmy bardzo zmotywowani pierwszym zwycięstwem w ostatnim meczu i chcemy iść za ciosem. Mamy ku temu wszystkie niezbędne narzędzia i chcemy to pokazać przed własnymi kibicami. Pokazać, że start sezonu był dla nas falstartem i wypadkiem przy pracy nad kolejnym finałem Polish Bowl. Jesteśmy to winni przede wszystkim sobie, a także naszym oddanym kibicom. - powiedział prezes białostoczan,  Piotr Morko  

12 maja białostoczanie po raz pierwszy zeszli z boiska z tarczą i mogli dopisać do swojego konta 2 “oczka”. W arcyważnym spotkaniu, które przedłużyło szansę Lowlanders na grę w fazie pucharowej, pokonali oni Warsaw Mets 34:22. Po raz pierwszy w tym sezonie zdobywali oni punkty w pierwszej kwarcie meczu i od początku do końca prowadzili, nie oddając zwycięstwa do ostatniego gwizdka, mimo ambitnie walczącej drużyny z Warszawy. Warto podkreślić duży wkład w zwycięstwo Krzysztofa Czaplejewicza, który trzykrotnie meldował się w polu punktowym rywali, wracającego po 3-letniej przerwie Tomasza Zubryckiego (1 przyłożenie - przyp. red.), oraz nowego nabytku zza oceanu, czyli Colby’ego Campbella (przyłożenie defensywne - przyp. red.).

Ostatni raz zagrałem w finale Polish Bowl w 2020 roku, ale pewnych rzeczy się nie zapomina. To jak z jazdą na rowerze. Moją rolą jest wesprzeć naszych skrzydłowych wiedzą i doświadczeniem, które przez lata zdobywałem na polskich boiskach. Dochodzą do mnie różne śmieszne żarty odnośnie mojego wieku, ale jak widać było na ostatnim meczu, coś jeszcze potrafię. Na moim koncie mam 55 przyłożeń w barwach Lowlanders i plan jest taki, żeby zakończyć sezon, mając ich 60. W kontrakcie mam zapisane, że mam grać do “sześćdziesiątki” (śmiech). Wierzę, że pierwsze mecze nie pokazały potencjału, jaki drzemie w naszej młodej drużynie i mimo przeciwności losu, które mieliśmy na początku sezonu, będziemy kontynuować zwycięską passę.  - powiedział wiceprezes Lowlanders, Tomasz Zubrycki

W drużynie z Katowic nie zagrają w tym meczu Tomasz Nowak, Robert Szmielak i Jan Szwej, którzy stanowili o sile ataku drużyny z Górnego Śląska. Nie można ich natomiast lekceważyć, ponieważ mają bardzo doświadczonego trenera Michała Kołka, który nie raz pokazywał, że potrafi przygotować zaskakujący plan gry. W drużynie Lowlanders wracają po przerwie spowodowanej kontuzjami Sebastian Jagielski, Rafał Królewski oraz Daniel Rzepnicki, a także kilku zawodników młodzieżowych, którzy w ubiegłym tygodniu skończyli pisać egzamin dojrzałości.

Mecz 5. kolejki rozpocznie się w sobotę, 18 maja o godzinie 18.00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Na kibiców czekają atrakcje dla najmłodszych, konkursy z nagrodami oraz strefa gastronomiczna. Transmisja z tego meczu na kanale Youtube Polskiej Futbol Ligi.

Źródło: Biuro Prasowe Lowlanders Białystok
Zdjęcia: Kamil Timoszuk

Udostępnij