Cameron Yowell nowym rozgrywającym Lowlanders Białystok

7 miesięcy temu | 18.12.2023, 17:59
Cameron Yowell nowym rozgrywającym Lowlanders Białystok

Nowym rozgrywającym w sezonie 2024 Polska Futbol Liga będzie Cameron Yowell, który w ubiegłym rozpoczął sezon dość obiecująco w Tychy Falcons, lecz ze względu na kontuzję, musiał przedwcześnie zakończyć sezon.

"Jesteśmy przekonani, że dokonaliśmy słusznego wyboru stawiając na Camerona. Wiemy jakie ma umiejętności i z czym mierzył się przez większość kariery. Często trudności, przez które przechodzi zawodnik, są cenniejszą lekcją niż same sukcesy. Podoba mi się jego determinacja, kultura oraz etyka pracy, którą od początku rehabilitacji udowadnia, że będzie mocniejszy fizycznie, ale i mentalnie, niż był, jak wróci na futbolowe boiska" - Piotr Morko, prezes Lowlanders Białystok

Rozmowa z zawodnikiem:

[Lowlanders]: Co było głównym czynnikiem, który przekonał Cię do wyboru Lowlanders?  Jak długo zastanawiałeś się nad podjęciem decyzji oraz czy miałeś jakieś inne oferty? 

[Cameron]: Było kilka czynników, które wpłynęły na moją decyzję o dołączeniu do Lowlanders. Po pierwsze, wiem, że jest to organizacja dążąca do doskonałości, która ma bardzo solidny sztab trenerski z bardzo zdolnymi i utalentowanymi zawodnikami. Miałem okazję oglądać ich grę w zeszłym sezonie przeciwko mojej byłej drużynie, kiedy nie mogłem grać z powodu kontuzji i wiedziałem, że to drużyna gotowa na wielkie rzeczy. Ostateczny termin podjęcia decyzji, gdzie będę grał, upływał przed świętami Bożego Narodzenia i byłem podekscytowany, gdy na przełomie listopada i grudnia otrzymałem zainteresowanie od Lowlanders. Miałem oferty gry w Serbii i Brazylii, prowadziłem też negocjacje z innymi zespołami w Polsce i Niemczech, jednak wiedziałem, że Lowlanders będzie najlepszą szansą dla mojej kariery wkrótce po tym, jak rozpoczęliśmy rozmowy. 

Jak się czujesz po procesie rekrutacji? 

Znalazłem się w wyjątkowej sytuacji, ponieważ przeszedłem operację kolana i nie byłem pewien jak będzie wyglądała rehabilitacja. Nigdy nie miałem żadnych wątpliwości co do mojej determinacji i zaangażowania w powrót do gry, jednak wiele drużyn nie chciało "ryzykować" podpisania ze mną kontraktu, biorąc pod uwagę charakter mojej kontuzji. Zrozumiałem, że to jest biznes i ten aspekt będzie dla mnie kluczowy. Na szczęście osąd Lowlanders był na równi z moim. Nie mogę się doczekać, aby osiągnąć sukces z zespołem, który wierzył we mnie tak, jak ja zawsze wierzyłem w siebie. 

Widziałeś już grę naszej drużyny z zeszłego sezonu? 

Tak, grałem w PFL1 w zeszłym sezonie i moi koledzy z drużyny i ja zdecydowanie wiedzieliśmy, kim są Lowlanders. Obrońcy tytułu byli siłą, z którą należało się liczyć, a kulminacją było zdobycie przez nich po raz pierwszy dwóch tytułów z rzędu. Nie mogę się doczekać, aby powalczyć o trzecie mistrzostwo.

Jaka jest twoja ulubiona drużyna w NFL lub college'u?

Moją ulubioną drużyną uniwersytecką, gdy dorastałem, byli USC Trojans, a moją ulubioną drużyną NFL jest Los Angeles Chargers. 

Jakim typem gracza jesteś i który zawodnik z NFL jest dla Ciebie wzorem do naśladowania? 

Zawsze opisywałem siebie jako mobilnego QB. Lubię być liderem odpowiednio nastrajać moich kolegów z zespołu na sukces. Dwaj rozgrywający, których najbardziej podziwiałem i których staram się naśladować to Tom Brady i Aaron Rodgers. Zwycięska mentalność Brady'ego i jego umiejętności przywódcze odróżniały go od reszty, mimo że nigdy nie był najbardziej "wysportowany". Staram się uwzględnić jego styl, aby jak najlepiej wykorzystać moich kolegów z drużyny. Z drugiej strony Aaron Rodgers jest najbardziej utalentowanym rozgrywającym, jakiego oglądałem w swoim życiu. Jego nacisk na podejmowanie bezpiecznych i szybkich decyzji oraz zrozumienie, kiedy użyć swoich nóg to rzeczy, których się uczyłem, aby włączyć je do mojej gry. 

Jaka jest Twoja największa broń na boisku. Czego możemy się po Tobie spodziewać w przyszłym sezonie? 

Moją największą bronią jest umysł. Moja zdolność do dostrzegania tego, co robi obrona i podejmowania odpowiednich decyzji, jest moją największą siłą. Tak, mam też inne silne strony, ale wszystko zaczyna się to głowy i oczu, aby przygotować zespół na sukces. 

Opowiedz nam coś o swojej karierze.

Moja kariera była pełna prób i przeciwności losu. Od odwołanych sezonów i programów w college'u, przez COVID, który zrujnował moje doświadczenie w Division 1, po kontuzję kończącą sezon. Zawsze byłem testowany przez Boga, aby sprawdzić, czy naprawdę jestem oddany temu, aby stać się najlepszym sportowcem, jakim mogę być. Muszę powiedzieć, że moim największym doświadczeniem do tej pory było podjęcie decyzji o przyjeździe do Europy. Więzi, które nawiązałem z kolegami z drużyny w zeszłym roku i radość z gry, gdy byłem zdrowy, nie przypominały żadnego innego momentu w mojej karierze. Nie mogę się doczekać, aby odtworzyć to z moimi nowymi kolegami z drużyny w Lowlanders w tym sezonie. Muszę powiedzieć, że moim największym osiągnięciem w karierze było to, że zostałem wybrany Ofensywnym Graczem Roku w 2018 roku w Phoenix College przez moich trenerów i kolegów z drużyny. 

Jak Ci się podoba Polska? 

Polska bardzo mi się podobała! Przeprowadzka do Tychów w zeszłym roku ze słonecznego Phoenix w Arizonie była dla mnie kompletnym szokiem kulturowym, ale kiedy już się zaaklimatyzowałam, bardzo mi się spodobało. Poznałem niesamowitych ludzi, zobaczyłem niesamowite rzeczy i jadłem niesamowite jedzenie. Jest tak wiele rzeczy, które można pokochać w Polsce i Europie w ogóle, a ja nie mogę się doczekać powrotu! 

Jakim typem typem zawodnika jesteś? 

Absolutnie postrzegam siebie jako lidera i motywatora. Każdy ma swoje podejście i styl, ale zawsze chcę wydobyć z moich kolegów z drużyny to, co najlepsze. Wierzę w całkowitą odpowiedzialność za siebie i zdaję sobie sprawę, że jeśli coś nie działa w ataku, moim zadaniem jako lidera jest zrobić to dobrze. Umiem stać na czele zespołu i trzymam się najwyższych standardów. Nigdy nie poprosiłbym kogoś o zrobienie czegoś, czego sam bym nie zrobił. Poza boiskiem jestem bardzo towarzyski i zawsze spędzam czas z kolegami z drużyny i robię fajne rzeczy! Chcę mieć braterskie relacje z kolegami z drużyny, ponieważ wierzę, że to dobrze przekłada się na boisko! 

Co Cię najbardziej motywuje? 

Jest wiele rzeczy, które mnie motywują. Po pierwsze, są to oczekiwania i standardy, które sobie wyznaczyłem. Wiem, że jestem w stanie być jednym z najlepszych rozgrywających na świecie, biorąc pod uwagę moje poświęcenie i etykę pracy. Miałem wiele niepowodzeń, na które nie miałem wpływu, ale mimo to zamierzam osiągnąć coś wielkiego w futbolu. Inna strona mnie jest podsycana przez wątpliwości innych. Przez większą część mojej kariery futbolowej wg wielu wielu ludzi "nigdy nie byłem wystarczająco dobry" i zawsze byłem postrzegany jako druga opcja. Tak jak Tom Brady został wybrany z numerem 199 w drafcie NFL i tak jak Kurt Warner był czeladnikiem i pakował zakupy, zanim w końcu dostał swoją szansę, tak ja przyjąłem tę mentalność underdoga i uwielbiam, gdy ludzie obstawiają przeciwko mnie. Tak jak powiedziałem, zawsze wiedziałem, do czego jestem zdolny, po prostu nie mogę się doczekać, aby udowodnić to sobie, światu i wszystkim, którzy we mnie wierzyli. 

Jaki jest Twój cel na nadchodzący sezon? 

Mój cel na nadchodzący sezon jest prosty. Wygrać. Wiem, że jeśli zagram na swoim poziomie, mogę poprowadzić tę drużynę do kolejnych mistrzostw. Rozumiem, że to niesamowicie wyrównana liga, która w zeszłym roku stała się jeszcze lepsza, ale nie ma przeciwnika, którego bym się obawiał. Moim celem jest zdobycie mistrzostwa! 

Co chciałbyś powiedzieć naszym fanom? 

Jestem bardzo zaszczycony i podekscytowany, że będę miał okazję poprowadzić ten zespół w przyszłym sezonie. Nie mogę się doczekać, aby zabrać się do pracy i pomóc uczynić ten zespół lepszym niż w zeszłym roku, czyniąc moich kolegów z drużyny lepszymi wersjami samych siebie. . Jestem wdzięczny, że mogę wrócić do wspaniałego kraju, jakim jest Polska i nie mogę się doczekać, aby zapewnić niezapomniane emocje w nowym sezonie, przypominając wszystkim, czym jest futbol wg Lowlanders! 

Dziękujemy za rozmowę i do zobaczenia!

----------------------------------------

Cameron Yowell, USA, 188 cm, 86 kg, 24 lata

2023: Tychy Falcons (PFL1, Polska)

2019-2021: Auburn Tigers (D1, USA)

2018: Phoenix College (NJCAA, USA)

Źródło: Biuro Prasowe Lowlanders Białystok
Zdjęcia: Tychy Falcons / Materiały własne zawodnika

Udostępnij