home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Finał Polish Bowl XV jest nasz!

1 rok temu | 01.11.2020, 22:17
Finał Polish Bowl XV jest nasz!

W sobotę 31 października o godzinie 12 stanęły naprzeciwko siebie druga i trzecia drużyna sezonu regularnego Ligi Futbolu Amerykańskiego. Niespodzianki nie było i po raz trzeci z rzędu do finału awansowała drużyna Lowlanders Białystok.

Lowlanders Białystok - Tychy Falcons 41:20 (7:6, 21:0, 6:8, 7:6)

Punkty dla Lowlanders zdobyli: Tomasz Zubrycki - 18, Tommy Kaczocha - 18, Piotr Pamulak - 5
Punkty dla Falcons: Jan Szwej - 12, Rashad Still - 6, Dominik Niedziela - 2

Białostoczanie zagrali przeciwko tyszanom m.in. bez Antka Podgórskiego, Konrada Mariańskiego, Krzysztofa Czaplejewicza oraz Larrego Orloviciusa. Mimo wszystko trener Booker miał do dyspozycji Tommy’ego Kaczochę (pauzował w meczu z Panthers za zawieszenie - w przyp. red.) oraz debiutującego w tym sezonie, jednego z najlepszych zawodników w historii Lowlanders - Tomasza Zubryckiego. Obaj zagrali perfekcyjne zawody i zdobyli po trzy przyłożenia. Pochwalić tu należy bardzo dobrą grę Brandona Gwinnera oraz linii ofensywnej, dzięki której rozgrywający miał czas na skuteczne podania do skrzydłowych. W obronie bardzo dobre zawody rozegrali Mateusz Dzioban i Wojciech Pacewicz, którzy zanotowali po jednym przechwycie. Oprócz nich wyróżnić należy także zawodników linii defensywnej, którzy przez cały mecz wywierali presję na rozgrywającego Falcons.

O ile pierwsza kwarta meczu była wyrównana, to w drugiej Lowlandersi dość mocno odskoczyli rywalom i do przerwy prowadzili różnicą 22 punktów. Po przerwie białostoczanie potwierdzili swoje finałowe aspiracje i do końca kontrolowali przebieg meczu, wygrywając pewnie 41 do 20.

Oto co po meczu powiedział wybrany najlepszym polskim zawodnikiem meczu Tommy Kaczocha:

- To był wielki wysiłek wszystkich chłopaków. Jest wiele rzeczy do poprawienia, ale jestem dumny z tego, jak graliśmy razem, jako zespół. Aby pokazać nasz pełny potencjał, musimy grać na pełnych obrotach przez 4 kwarty. Na szczęście mamy taką możliwość w finale. Cieszę się, że mam okazję pokazać, że nie jestem tylko graczem defensywnym. Ja i Brandon zgraliśmy się na treningach, więc wiedzieliśmy, że to tylko kwestia czasu, kiedy będą tego efekty. Ten wynik to wysiłek całego zespołu i nie mogę się już doczekać finału.

Lowlanders Białystok zagrają w XV finale Polish Bowl z Panthers Wrocław, którzy w drugim półfinale bez problemu pokonali Archers Bydgoszcz 5

Skrót meczu

Wywiady pomeczowe:

Najlepiej punktujący zawodnicy w sezonie 2020:
Glen Toonga - 11 przyłożeń, Brandon Gwinner - 5, Rafał Królewski - 4, Tommy Kaczocha - 4, Tomasz Zubrycki - 3, Konrad Mariański - 2, Antoni Podgórski - 1,  Eryk Mąkowski - 1

Udostępnij
 
<