Juniorzy Lowlanders grają o finał

1 rok temu | 28.10.2022, 06:57
Juniorzy Lowlanders grają o finał

29 października o godzinie 16.30 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego juniorska sekcja Lowlanders Białystok podejmie Panthers Wrocław w meczu o awans do finału Mistrzostw Polski. W sezonie regularnym białostoczanie zajęli pierwsze miejsce w grupie północnej, dzięki czemu mają przewagę własnego boiska w starciu z silną drużyną z Wrocławia.

- Nasza sekcja juniorska rozpoczęła rywalizację na szczeblu krajowym w 2017 roku i w ciągu sześciu sezonów jest to nasz piąty półfinał. Można stwierdzić, że Ci najmłodsi nie odstają seniorom i cały czas są w krajowej czołówce, co cieszy i pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość futbolu w Białymstoku. Co do meczu to na pewno po ubiegłorocznym tryumfie i zdobyciu tytułu Mistrza Polski U19 apetyty są duże. Musimy jednak pamiętać, że to tylko jeden mecz i przyjeżdża do nas silna drużyna, która od wielu lat słynie ze świetnej pracy z młodzieżą. 2 ostatnie sezony kończyli rozgrywki na 3. miejscu i na pewno będą chcieli awansować dalej. Mam nadzieję, że mimo młodego wieku nasi zawodnicy wyjdą na mecz bez kompleksów, skupieni i niesieni dopingiem naszych kibiców po raz drugi z rzędu awansują do finału juniorskich rozgrywek i tak jak seniorzy, staną przed szansą gry o złoto.   - powiedział Piotr Morko, prezes Lowlanders

Drużyna z Wrocławia zajęła drugie miejsce w grupie południowej, gdzie rywalizowała z Silesią Rebels Katowice, Tychy Falcons i Kraków Kings. Pantery tylko raz schodziły z boiska pokonane. Na swoim obiekcie przegrali z drużyną Kraków Kings, którzy z kompletem zwycięstw wygrali rywalizację na południu. W rywalizacji grupy północnej drugie miejsce zajęli Angels Toruń i to oni pojadą do Krakowa na półfinałowe starcie. 

W porównaniu z rokiem 2021 nic się nie zmieniło jeśli chodzi o skład drużyn TOP4 w Polsce. Jest tylko jedna zmiana jeśli chodzi o mecze półfinałowe.  W grupie północnej sezon regularny przyniósł identyczne rozstrzygnięcie, natomiast w południowej Panthers i Kings zamieniły się miejscami, dlatego Lowlanders podejmują Panthers, a Kings Angels.

Pary półfinału Mistrzostw Polski:

Lowlanders Białystok - Panthers Wrocław, 29.10 (sobota), 16.30
Kraków Kings - Angels Toruń, 29.10 (sobota), 14.30

Trenerami drużyny z Białegostoku są: Mikołaj Pawlaczyk, Troy Baker, Damian Kołpak i Tomasz Żukowski.

Półfinał Polskiej Futbol Ligi Junior odbędzie się 29 października o godzinie 16.30 przy bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Więcej o meczu w wydarzeniu na Facebooku: link

Źródło: Biuro Prasowe Lowlanders Białystok

Udostępnij