home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Koniec rundy zasadniczej!

1 rok temu | 19.10.2020, 10:31
Koniec rundy zasadniczej!

Lowlanders Białystok w ostatnim meczu rundy zasadniczej przegrali w Białymstoku z niepokonanymi dotychczas Panthers Wrocław. Białostocka drużyna dzielnie walczyła z przeciwnikiem do trzeciej kwarty meczu. Niestety od wyniku 13:16 punktowali już tylko wrocławianie.

- Ten mecz dał na pewno dużo optymizmu dla sztabu szkoleniowego i dużo wniosków wyciągniemy na podstawie tego meczu. Mieliśmy tak naprawdę jeden dobry trening przez 2 tygodnie i nam tyle dał, że wbiliśmy najwięcej punktów dla zespołu z Wrocławia. Porażki nigdy nie są satysfakcjonujące, więc musimy jeszcze ciężej pracować i pokażemy za 2 tygodnie i mam nadzieję za miesiąc na co tak naprawdę nas stać. - powiedział Eryk Mąkowski (skrzydłowy Lowlanders Białystok)

Białostoczanie zapewnili sobie awans do półfinału i możliwość organizacji tego meczu u siebie. Rywalami białostoczan będzie drużyna z Tychy Falcons, która w ostatnim meczu rundy zasadniczej pokonała Archers Bydgoszcz 30:0. Oba zespoły grały już w tym sezonie i w meczu 5. kolejki LFA1 w Tychach lepsi okazali się zawodnicy Lowlanders. 

- Mecz z Panthers jest już za nami i pokazaliśmy, że nie należy nas lekceważyć i nie będziemy chłopcami do bicia. Panthers pokazali w drugiej połowie bardzo dobry futbol i dali nam kolejny materiał do analizy. Jestem pewien, że podobnych akcji Damiana Kwiatkowskiego (zdobywca trzech przyłożeń - w przyp. red.) w potencjalnym finale między nami nie zobaczymy. Co do meczu półfinałowego mamy do wyrównania rachunki z drużyną Falcons. Pierwszy mecz wygraliśmy, aczkolwiek nie w takim stylu, by nas satysfakcjonował. Jeśli chcemy aspirować do gry o Mistrzostwo Polski, musimy “postawić kropkę nad i” w Białymstoku, by z czystą głową skupić się na najważniejszym celu w sezonie, czyli odebraniu drużynie z Wrocławia pucharu za zdobycie Polish Bowl. - skomentował Piotr Morko (prezes Lowlanders)

Skrót meczu:

Wypowiedzi pomeczowe:

Lowlanders Białystok - Panthers Wrocław 13:37 (6:0, 0:16, 7:21, 0:0)

Punkty zdobyli dla Lowlanders:

Eryk Mąkowski i Brandon Gwinner po 6, Piotr Pamulak - 1

Punkty dla Panthers:

Damian Kwiatkowski - 18, Piotr Gołacki - 7, Jakub Mazan i Ryan Tuiasoa po 6

Mecz półfinałowy Lowlanders Białystok - Tychy Falcons odbędzie się 31 października na bocznym boisku Stadionu Miejskiego o godzinie 12.00.

Najlepiej punktujący zawodnicy w sezonie 2020:
Glen Toonga - 11 przyłożeń, Brandon Gwinner - 5, Rafał Królewski - 4, Konrad Mariański - 2, Antoni Podgórski - 1, Tommy Kaczocha - 1, Eryk Mąkowski - 1

Udostępnij
 
<