Lowlanders Białystok grają dla Julki na Stadionie Miejskim w Białymstoku

2 lata temu | 07.06.2022, 18:32
Lowlanders Białystok grają dla Julki na Stadionie Miejskim w Białymstoku

W dniu 7 czerwca 2022 roku o godzinie 12.00 w hotelu Hampton by Hilton w Białymstoku odbyła się konferencja prasowa, zapowiadająca pierwszy, historyczny mecz drużyny Lowlanders Białystok, który odbędzie się na głównej płycie Stadionu Miejskiego.


W dniu 7 czerwca 2022 roku o godzinie 12.00 w hotelu Hampton by Hilton w Białymstoku odbyła się konferencja prasowa, zapowiadająca pierwszy, historyczny mecz drużyny Lowlanders Białystok, który odbędzie się na głównej płycie Stadionu Miejskiego. Dodatkowy, bardzo ważnym punktem eventu będzie charytatywny piknik rodzinny, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie 5-letniej Julki Jaromy.

Drużyna Lowlanders Białystok swoje domowe mecze rozgrywa od 2015 roku przy bocznym boisku Stadionu Miejskiego. W 2016 roku “Ludzie z Nizin” mieli szansę zagrać na głównym obiekcie podczas finału Mistrzostw Polski, którego gospodarzem było Miasto Białystok, ale na przeszkodzie stanęli zawodnicy Seahawks Gdynia. Gdyński zespół pokonali białostoczan w półfinale i to oni wraz z drużyną Panthers Wrocław mogli rozegrać mecz na głównej płycie obiektu. 12 czerwca o godzinie 16.00 białostoccy Lowlanders zmierzą się w ramach 10. kolejki Polskiej Futbol Ligi z najstarszą polską drużyną Warsaw Eagles.

- Od lat marzyliśmy o tym, żeby móc zorganizować taki event i pokazać mieszkańcom Białegostoku mecz futbolu amerykańskiego z zupełnie innej perspektywy. Jest to bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dostarczyć kibicom jak największych emocji, tych związanych z futbolem oraz tych okołoboiskowych, które będą nam towarzyszyły już od godziny 14.00. Wraz z fundacją Podlascy Aniołowie organizujemy rodzinny piknik charytatywny, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie Julki. - powiedział Tomasz Zubrycki, wiceprezes Lowlanders Białystok

Dodatkowym, bardzo ważnym elementem całego wydarzenie będzie charytatywny piknik rodzinny, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie 5-letniej Julki Jaromy, która potrzebuje operacji uszu. Przez występujące wady budowy ucha dziewczynka wciąż nie lokalizuje dźwięku, nie mówi, ma zaburzoną równowagę, koordynację wzrokowo – ruchową, nie potrafi wyrazić podstawowych myśli i potrzeb. Jej rozwój jest znacznie zaburzony. Brakuje 300 tysięcy złotych, aby dziewczynka mogła wyjechać na operację do Stanów Zjednoczonych. Julia jest podopieczną fundacji Podlascy Aniołowie i dzięki ich zaangażowaniu cały dochód z pikniku rodzinnego zostanie przeznaczony na leczenie.

​​- W imieniu całego zarządu Fundacji chciałabym zaprosić na charytatywny piknik rodzinny, na którym prowadzona będzie zbiórka na operację rekonstrukcji małżowin usznych 5-cio letniej Julki. Jest to dla nas bardzo ważne, abyśmy zebrali brakującą kwotę, dlatego mamy nadzieję, że między innymi dzięki tej imprezie przybliżymy się do zrealizowania celu. Zaplanowaliśmy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, dlatego warto przyjść już od 14.00, by spędzić miło czas w gronie najbliższych. - mówi Aleksandra Hruszka, członek zarządu fundacji Podlascy Aniołowie

Organizatorzy przygotowali masę atrakcji zarówno dla najmłodszych uczestników, jak i tych starszych. Obecność swą potwierdziły m.in. służby mundurowe ze swoimi pojazdami, czyli Straż Pożarna i Policja. Dodatkowo będą dmuchańce, malowanie twarzy, tatuaże, animacje, zabawy, bańki gigant. Ekspozycja unikatowych modeli samochodów, wystawa motocykli, spotkanie i pogadanki o drifcie z Motofretką plus ekspozycja jej samochodu, pokazy i nauka pierwszej pomocy, nagrody od partnerów wydarzenia, licytacje wartościowych nagród przeprowadzone w trakcje przerwy meczu. Swoje stoiska będą mieli także sponsorzy i partnerzy drużyny Lowlanders. Podczas eventu będzie także dostępny catering.

Na zdjęciu od lewej: Aleksandra Hruszka (członek zarządu fundacji Podlascy Aniołowie), Piotr Morko (prezes Lowlanders), Ewa Ciereszko (mama Julii), Julka Jaroma, Stefan Sochoń (prezes fundacji), Tomasz Zubrycki (wiceprezes Lowlanders)

Partnerem strategicznym wydarzenia zostało Województwo Podlaskie, które wsparło wydarzenie kwotą 20 tysięcy złotych brutto. Wstęp na mecz jest bezpłatny. Limit miejsc: 2600.

Żródło: Biuro Prasowe Lowlanders Białystok / Fundacja Podlascy Aniołowie

Zdjęcia: Lowlanders Białystok / Fundacja Podlascy Aniołowie

Udostępnij