Lowlanders Białystok grają o 4 finał Mistrzostw Polski z rzędu!

3 lata temu | 02.07.2021, 13:45
Lowlanders Białystok grają o 4 finał Mistrzostw Polski z rzędu!

Sezon regularny białostockiej drużyny to 5 zwycięstw i 1 porażka, czego efektem było 2 miejsce w sezonie regularnym Polskiej Futbol Ligi. 2 miejsce dało drużynie Lowlanders Białystok możliwość bezpośredniego awansu do półfinału i organizację meczu u siebie.

Rywalami Lowlanders będzie drużyna Tychy Falcons, z którymi w tym sezonie grali już w Białymstoku w 10. kolejce sezonu regularnego i wygrali 42:20. Aby uzyskać awans do półfinału tyszanie musieli pokonać w meczu barażowym Kraków Kings i zwyciężyli zdecydowanie 21:7. Obie drużyny rywalizowały już na tym etapie rozgrywek w latach 2019 oraz 2020 i oba mecze wygrali białostoczanie (49:19 w 2019 i 41:20 w 2020 - w przyp. red.) 

Benjamin Lolmede

"Z drużyną z Tychów znamy się bardzo dobrze, kiedy to od 2017 roku awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej i mecze między naszymi drużynami były bardzo zacięte i twarde. Należy tu podkreślić, że jako nieliczni potrafili 2 razy wygrać z nami w sezonie regularnym w roku 2017 i 2019. Zdążyliśmy już jednak przyzwyczaić kibiców, że w rundzie zasadniczej wolno się rozkręcamy i szykujemy formę na fazę pucharową i tak też jest w tym roku. Bardzo powoli wchodziliśmy na odpowiedni poziom gry w ataku i ostatni mecz był już bardzo obiecujący. Takie akcje chcielibyśmy oglądać częściej i mam nadzieję, żę w niedzielę będzie ku temu ponownie okazja. Dysponujemy bardzo dobrym składem i nie będę ukrywał, że porażka będzie niespodzianką, ale wiadomo że to jest tylko sport i różne rzeczy już widzieliśmy w tym sezonie. Życzę mimo wszystko obu drużynom czystej gry i niech wygra lepszy." - powiedział Piotr Morko, prezes Lowlanders

Derrick Evans

O ile tyszanie mają spore problemy związane z kontuzjami i w ostatnich meczach grało po 30 zawodników, to w Białymstoku sytuacja kadrowa wygląda dużo lepiej. Na pewno nie zobaczymy w tym meczu Tomka Żukowskiego, Krzystofa Ufnala oraz Eryka Mąkowskiego, którzy mają problemy zdrowotne, ale wracają po urazach Krzysztof Czaplejewicz i Sarunas Tiskus

Mecz rozpocznie się w niedzielę 4.07 o godzinie 13.00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Transmisja na żywo:

W drugim półfinale zmierzą się w sobotę o 18.00 w Bydgoszczy miejscowi Archers z drużyną Silesia Rebels Katowice. Finał XVI Polish Bowl zaplanowany jest 17 lipca o godzinie 14.00 w Ząbkach pod Warszawą.

Źródło: Biuro Prasowe Lowlanders Białystok

Foto: Marcin Fijałowski Maffoto

Udostępnij