Lowlanders Białystok grają o finał Mistrzostw Polski

2 lata temu | 08.07.2022, 12:18
Lowlanders Białystok grają o finał Mistrzostw Polski

9 lipca w Białymstoku zostanie rozegrany półfinał Mistrzostw Polski w futbolu amerykańskim. Miejscowi Lowlanders zmierzą się z dobrymi znajomymi, drużyną Tychy Falcons.

Obie drużyny spotykały się ze sobą 12 razy, z czego 9-krotnie wygrywali białostoczanie, 3-krotnie schodząc z boiska w roli pokonanych. Ostatnie spotkanie pomiędzy rywalami zostało rozegrane 14 maja w Tychach, gdzie Lowlanders pewnie wygrali 26:6.

Drużyna z Tychów to ubiegłoroczny Wicemistrz Polski, który w obecnych rozgrywkach rzutem na taśmę zapewnił sobie awans do fazy playoff. Domowe zwycięstwo z Silesia Rebels Katowice dało tyszanom 3. miejsce po sezonie regularnym, dzięki czemu 4. rok z rzędu przyjadą na półfinał do Białegostoku.

- Sezon regularny odkreśliliśmy grubą kreską. Faza pucharowa to gra o wszystko. Przegrywasz i jedziesz na wakacje. W ubiegłym roku więcej było problemów po naszej stronie, kontuzji, błędów, pewnych wzorców, które zostały wykorzystane przez przeciwnika. W tym roku jest inaczej. Zabraknie tylko Noela Grafa, dojdzie Konrad Paszkiewicz, wszyscy są zdrowi i bardzo mocno zmotywowani. Ten mecz przypomina mi trochę rywalizację z Seahawks z 2018 roku, gdzie każdy był nakręcony, by wygrać z nimi po raz pierwszy i po raz pierwszy zagrać w fiale. Teraz też to widzę i cieszę się, że wszyscy patrzą na Falcons z żądzą rewanżu. Znamy swoją wartość i potwierdzimy nasze Mistrzowskie aspiracje w sobotę. Podkreślę, co powtarzałem od meczu z Kings. Nie ma miejsca na porażki! Chcemy po raz pierwszy zagrać w finale Mistrzostw Polski pod egidą Związku Sportowego.”Piotr Morko, Lowlanders Białystok.

W drużynie z Białegostoku zabraknie tylko Noela Grafa, za to po raz pierwszy w tym sezonie zobaczymy Konrada Paszkiewicza, który od 2019 roku występuje w barwach Lowlanders Białystok. Wartym uwagi jest fakt, że w drużynie z Tychów po raz pierwszy od lat nie zagrają weterani futbolowych boisk - bracia Sikora (Jacek i Dominik)

- Przygotowujemy się do każdego meczu w ten sam sposób, jednak spotkaniom półfinałowym zawsze towarzyszą dodatkowe emocje. Każdy ma świadomość, o co toczy się gra, jednak nikt nie bierze pod uwagę tego, że będzie to nasz ostatni mecz w sezonie. Spotkania Falcons – Lowlanders w playoffs to już mała tradycja ligowa. Mamy świadomość, jaka drużyną są Lowlanders, ale również jakie są ich mocne i słabe strony. Wydaje mi się, że o wygranej przesądzi dyspozycja dnia, a że łapiemy formę zwyżkową, to jestem optymistą” – Dominik Niedziela, Tychy Falcons.

Mecz półfinału Polskiej Futbol Ligi odbędzie się 9 lipca o godzinie 13.00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego. Wstęp na mecz od 12.00, bilety: 10 zł, dzieci do lat 12 (bezpłatnie)

Transmisja na żywo

Udostępnij