Lowlanders Białystok walczą o tytuł Mistrza Polski w futbolu amerykańskim

2 lata temu | 21.07.2022, 20:18
Lowlanders Białystok walczą o tytuł Mistrza Polski w futbolu amerykańskim

616 dni, czyli prawie 2 lata. Tyle musieli czekać zawodnicy Lowlanders Białystok, aby stanąć do gry w finale o tytuł Mistrza Polski w futbolu amerykańskim. 23 lipca o godzinie 16.00 w Ząbkach naprzeciwko zawodników z Białegostoku staną niepokonani w tym sezonie Kraków Kings.

Dla Królów z Krakowa będzie to pierwszy w historii finał i jak zapowiadają, pracowali na to 10 lat, żeby zwyciężyć i zostać Mistrzem Polski.

- Pracowaliśmy na ten moment 10 lat i jesteśmy gotowi by postawić ostatni krok na drodze do mistrzostwa. Lowlanders to bardzo mocna drużyna, która jest w stanie nas zatrzymać więc musimy zachować pełną koncentrację i zagrać na 100% swoich możliwości. - powiedział  Marek Gil, prezes Kraków Kings

Aaron Jones (Lowlanders Białystok) i Jarosław Satkowski (Kraków Kings)

Lowlanders są drużyną dużo bardziej doświadczoną i będzie to ich czwarty finał o złoto. Grając w Lidze Futbolu Amerykańskiego trzykrotnie mierzyli się z drużyną Panthers Wrocław, zwyciężając w roku 2018 i przegrywając w 2019 i 2020. Co prawda w roku 2021 rozgrywki zakończyli w półfinale, ale za to drużyna młodzieżowa do lat 19 sięgnęła po złoto. Będzie to zatem piąty z rzędu finał dla Białegostoku o prymat najlepszej drużyny futbolu amerykańskiego w Polsce.

- Muszę przyznać, że jestem niezwykle dumny z pracy, którą wraz zarządem wykonujemy od 2017 roku i dane jest nam co roku grać o najwyższe laury, czy to z seniorami czy z młodzieżą. Jeszcze bardziej cieszy to, że prawie połowa naszego składu to są nasi byli lub obecni juniorzy, którzy w tym sezonie pokazali, że nie liczy się wiek, a umiejętności i doświadczenie. Wszyscy w klubie ciężko pracowali na ten finał i na zwycięstwo, także mam nadzieję, że pokażemy siłę żubrzego stada i zrewanżujemy się Kings za porażkę w sezonie regularnym. - powiedział Piotr Morko, prezes Lowlanders Białystok

Obie drużyny grały ze sobą 3 razy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dwukrotnie w Krakowie wygrywali Lowlanders w roku 2019 i 2021 (37:7 i 24:17 - w przyp. red.). W tym sezonie białostoczanie musieli uznać wyższość rywala, przegrywając w Białymstoku 21:42.

Najbliższy finał Polish Bowl XVII będzie idealnym miejscem na ustalenie, która z drużyn zasługuje na miano najlepszej w kraju.

Mecz finałowy Polskiej Futbol Ligi odbędzie się 23 lipca o godzinie 16.00 na Dozbud Arenie w Ząbkach. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.polishbowl.com

Źródło: Biuro Prasowe Lowlanders Białystok
Zdjęcia: Marcin Mafforo Fijałkowski

Udostępnij