Półfinał PFL1: Lowlanders Białystok zagrają 10. raz o awans do Polish Bowl

3 tygodnie temu | 29.06.2024, 07:44
Półfinał PFL1: Lowlanders Białystok zagrają 10. raz o awans do Polish Bowl

9 półfinałów, 5 wygranych, 4 przegrane. To dotychczasowy bilans drużyny Lowlanders Białystok w meczach półfinałowych w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. 30 czerwca o godzinie 13.00 powalczą po raz 10. Rywalem białostoczan będzie drużyna Kraków Kings i to pod Wawelem rozstrzygnie się, która z drużyn 13 lipca będzie miała szansę zagrać o Mistrzostwo Polski.

- Na pewno są w drużynie osoby, które brały udział w każdym z tych półfinałów i mają za sobą doświadczenie, które może nam pomóc. Drużyna w tym sezonie pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych i mimo 3 porażek na początku, ostatnie 5 spotkań, poza porażką z Eagles w Warszawie, pokazały, że wyglądamy coraz lepiej. Faza pucharowa rządzi się natomiast swoimi prawami i nikt już nie patrzy na to co było, bo teraz każda z drużyn, która awansowała do półfinału ma szansę na awans do XIX finału Polish Bowl. - powiedział prezes białostoczan,  Piotr Morko

Kraków Kings zaczęli sezon z wysokiego C i za sprawą świetnie grającej ofensywy, która pod wodzą Jacka Billa błyszczała i po 5 meczach mieli na swoim koncie komplet zwycięstw. Dopiero 6. kolejce doznali pierwszej porażki w Białymstoku, przegrywając po dogrywce z Lowlanders. Podobna sytuacja przytrafiła się drużynie z Krakowa w ostatnim tygodniu zmagań, kiedy musieli uznać  wyższość Warsaw Eagles, co wpłynęło na ostateczny wygląd tabeli. Kings zajęli 2 miejsce po sezonie zasadniczym, dzięki czemu zostali organizatorem meczu półfinałowego i podejmą obrońców tytułu Mistrza Polski - białostockich Lowlandersów. W drugiej parze półfinałowej zajmujący pierwsze miejsce w tabeli Warsaw Eagles zagrają u siebie z Wicemistrzami Polski Silesią Rebels Katowice, którzy zakończyli sezon regularny na miejscu 4.

- Drużyna z Krakowa jest to bardzo silny i zgrany zespół, który od kiedy pamiętam stawia ciężkie warunki na boisku. Co prawda ostatni raz grałem przeciwko nim w Krakowie w roku 2019, ale każdy następny mecz jaki z nim graliśmy był emocjonujący do samego końca. Jako weteran mogę powiedzieć, że mamy naprawdę zdolnych chłopaków, którzy czerpią od nas wiedzę każdego dnia. Widać, że powrót kilku osób, dał im jeszcze więcej motywacji do dalszego rozwoju i z treningu na trening pokazują się z coraz lepszej strony. To cieszy, bo kilkunastu z nich już we wrześniu zacznie sezon juniorski i te seniorskie doświadczenie może tylko zaprocentować. - powiedział Tomasz Zubrycki, wiceprezes Lowlanders.

Po raz pierwszy w tym sezonie trenerzy Lowlanders Białystok będą mieli do swojej dyspozycji wszystkich zawodników. Co prawda ważyły się jeszcze losy kilku osób, ale nikt nie narzeka na poważne urazy. Szab trenerski dopiero w Krakowie zdecyduje, kogo zobaczymy w podstawowym składzie. Po stronie Kings na pewno bolesną stratą jest brak rozgrywającego Jacka Billa, który nabawił się urazu w meczu z Warsaw Eagles i głównym reżyserem gry gospodarzy będzie Mateusz Wiecheć, jeden z najbardziej utalentowanych polskich rozgrywających.

- To, że Jack Bill nie gra to na pewno spora strata zarówno dla Kings, jak i dla całego widowiska. W Białymstoku pokazaliśmy, że potrafiliśmy grać przeciwko niemu. Mateusz Wiecheć natomiast już nie raz pokazał w meczach z nami, że jest bardzo dobrym rozgrywającym, który potrafi celnie podać do skrzydłowego, także mimo braków nie nastawiałbym się na lekkie spotkanie. Wręcz przeciwnie. Wiem natomiast, że na dzień dzisiejszy jedziemy najmocniejszą formacją obronną w tym sezonie. Jeśli zatrzymamy atak Kings i będziemy realizować założenia trenerów to mamy spore szanse na awans i po to właśnie jedziemy Krakowa. Po zwycięstwo.- zakończył Piotr Morko

Zwycięzcy półfinałów zagrają w XIX finale Polish Bowl, 13 lipca w Warszawie. Bilety do nabycia na stronie www 

Dotychczasowe mecze półfinałowe Lowlanders Białystok w najwyższej klasie rozgrywkowej:

2015: Seahawks Gdynia - Lowlanders Białystok 35-13

2016: Seahawks Gdynia - Lowlanders Białystok 14:13

2017: Lowlanders Białystok - Seahawks Gdynia 26:48

2018: Lowlanders Białystok - Seahawks Gdynia 33:16

2019: Lowlanders Białystok - Tychy Falcons 49:19

2020: Lowlanders Białystok - Tychy Falcons 41:20

2021: Lowlanders Białystok - Tychy Falcons 15:34

2022: Lowlanders Białystok - Tychy Falcons 40:15

2023: Lowlanders Białystok - Jaguars Kąty Wrocławskie 42:7 

Mecz półfinałowy rozpocznie się w niedzielę, 30 czerwca o godzinie 13.00 przy ul. Koletek 20 w Krakowie. Transmisja z tego meczu na kanale Youtube Polskiej Futbol Ligi.

Udostępnij