home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Wracamy do gry!

1 rok temu | 04.09.2020, 18:00
Wracamy do gry!

434 dni czekali zawodnicy Lowlanders Białystok, aby zagrać mecz ligowy w ramach Ligi Futbolu Amerykańskiego. Ubiegłoroczni Wicemistrzowie Polski zmierzą się w najbliższą sobotę, 5 września z drużyną Silesia Rebels. Będzie to pierwsze spotkanie obu drużyn w ramach rozgrywek na najwyższ

W tym roku do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn. Oprócz Lowlanders są to ubiegłoroczni Mistrzowie Polski Panthers Wrocław, Tychy Falcons, Warsaw Mets, Bydgoszcz Archers oraz Silesia Rebels. W rundzie zasadniczej każdy z każdym rozegra po jednym meczu i cztery najlepsze drużyny utworzą pary półfinałowe. Finał XV Polish Bowl zaplanowany jest na 14 listopada i tradycyjnie, jak co roku odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

- Nie mogę się doczekać pierwszego meczu, kiedy chłopaki wybiegną na murawę. Mieliśmy długą przerwę, ale na szczęście udało nam się odpowiednio przygotować drużynę sportowo i organizacyjnie. Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim Tomkowi Zubryckiemu (wiceprezes zarządu - w przyp. red.), z którym spędziliśmy mnóstwo czasu na dopinaniu wszystkich szczegółów i w moim przekonaniu to nam się udało. Mamy w tym roku bardzo ciekawą kadrę, mieszankę rutyny i doświadczenia z młodością i talentem. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że może to być jeden z lepszych składów ostatnich lat, dlatego oczekiwania wobec drużyny mamy wysokie i liczymy, że trzeci raz z rzędu będziemy walczyć w finale Polish Bowl. - powiedział Piotr Morko (prezes zarządu)

Białostoczanie do sezonu przystępują pod wodzą nowego trenera Johna Bookera, który przy pomocy Damiana Kołpaka będzie zajmował się ofensywą, natomiast w roli koordynatora obrony zobaczymy Tomasza Żukowskiego. Do drużyny dołączyli też nowi zawodnicy: brytyjczyk Glen Toonga (jeden z najlepszych running backów ligi niemieckiej GFL), Antek Podgórski z Warsaw Mets (finalista International Pathway Player Pathway) oraz z ubiegłorocznego Mistrza Niemiec New Yorker Lions: Adam Roszkowski (wraca po 4 latach w rodzinne strony), David Müller oraz Laurynas Orlovicius. Za 2 tygodnie do drużyny dołączy także Tommy Kaczocha, amerykanin z polskim paszportem, który obecnie walczy o tytuł Mistrza Finlandii z Kuopio Steelers. Atak drużyny poprowadzi rozgrywający Jon Mullin, reprezentujący w roku 2019 Wesley College w USA.

Nie można zapomnieć o utalentowanej białostockiej młodzieży, która w roku 2018 zdobyła brąz, a w 2019 4 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów. Do kadry seniorskiej dołączyli m.in. Noel Graf (najskuteczniejszy zawodnik drużyny juniorów w latach 2018-2019), Jakub Dąbrowski, Hubert Klejna, Marcin Wojtulewicz, Dawid Raczko oraz Janek Sawicki. 


- Na koniec chciałbym podziękować wszystkim sponsorom, którzy wspierają naszą drużynę. Wielkie dzięki dla Miasta Białystok, Województwa Podlaskiego, firmy Biawar, Rogowski Development oraz dla marki Żubr. Bez nich nie bylibyśmy tu, gdzie jesteśmy i nie mielibyśmy możliwości walczyć o najwyższe cele. Obiecuję, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by Was nie zawieść  - zakończył prezes klubu.

Najbliższy mecz odbędzie się 5 września o godzinie 12.00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego. Wstęp na mecz jest bezpłatny, ale należy się zarejestrować online, aby wejść bez problemu na teren obiektu. 

link do biletów online: https://app.evenea.pl/event/lowlanders-silesia/

Udostępnij
 
<