home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Gramy o półfinał!

1 rok temu | 02.10.2020, 22:27
Gramy o półfinał!

Lowlanders Białystok grają w Tychach z miejscowymi Falcons i już dziś mogą zapewnić sobie miejsce w półfinale i jego organizację w Białymstoku. Mecze z Falcons są zawsze zacięte i jest to jedna z niewielu drużyn, która w ubiegłych latach potrafiła znaleźć sposób na białostoczan.

W tym roku tyskie Sokoły zaczęły od porażki z Panthers Wrocław, po czym wygrali w Warszawie z Mets i w Katowicach z Rebels. Ludzie z Nizin meczem z Falcons zakończą serię trzech meczów wyjazdowych i mają nadzieję na podtrzymanie zwycięskiej serii.


- Gramy w Tychach jak w każdym meczu o pełną stawkę. Mecz z Mets dał się nam trochę we znaki jeśli chodzi o zdrowie i pojawiły się drobne urazy i przeziębienia. Mamy taki sezon, a nie inny i trzeba to zaakceptować i robić swoje. Na szczęście w składzie mamy bardzo dobrych zawodników, którzy nie grają w futbol od wczoraj. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że jeśli dziś wygramy to mamy półfinał w Białymstoku. Jest to dla wszystkich odpowiednia motywacja. - powiedział Piotr Morko (prezes zarządu)

Ostatni mecz z Warsaw Mets pokazał, że białostocka ofensywa potrafiła grać skutecznie mimo bardzo słabych warunków atmosferycznych, czego dowodem były przyłożenia Konrada Mariańskiego i Glena Toongi. Tym razem nie udało się zdobyć punktów Rafałowi Królewskiemu, który w pierwszych dwóch meczach cztery razy meldował się w polu punktowym rywali.

- To, kto zdobywa punkty nie jest istotne, choć wiadomo, że każdy z zawodników ma swoje ambicje. Do tej pory niektórzy z zawodników zdobywali jardy w środku pola i jeszcze nie zdążyli zameldować się w endzone, ale wierzę, że dziś zobaczymy nowe nazwiska wśród punktujących, bo potencjał mamy jeden z lepszych w kraju. Cierpliwość i ciężka praca zawsze przynoszą efekty.  - zakończył prezes klubu.

Najbliższy mecz odbędzie się 3 października w Tychach o godzinie 14.00.

Transmisja z meczu na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=BLryXjyAlZU


Najlepiej punktujący zawodnicy w sezonie 2020:
Glen Toonga - 7 przyłożeń, Rafał Królewski - 4, Brandon Gwinner - 3, Konrad Mariański - 2, Antoni Podgórski - 1

Udostępnij
 
<